بلاگ

تعمیر مانیتور rav4

تعمیر مانیتور rav4

تعمیر مانیتور rav4 در دو مدل مانیتور ویندوزی و اندرویدی باید توسط متخصصان مجرب و کاربلد انجام شود. اکثر مانیتور فابریک تویوتا رافور RAV4 از نوع ویندوزی هستند. اما مشکلاتی که برای مانیتور RAV4 ممکن است ایجاد شود هم برای ورژن اندرویدی و هم ورژن ویندوزی وجود دارد و تعمیرات مانیتور تویوتا RAV4 در هر دو این مدل‌ها مشترک است. در صورت بروز هرکدام از مشکلات که برای مانیتور تویوتا راوفور Rav4 فابریک اندروید و ویندوزی در ادامه این مطلب از وب سایت فروشگاه پارس آپشن به آن اشاره می‌کنیم، باید به متخصصان مجرب برای تعمیرات مانیتور RAV4 مراجعه کنید.

از جمله ایراداتی که ممکن است نیاز به تعمیرات ضبط مانیتور تویوتا RAV4 و تعمیر مانیتور ویندوز RAV4 و اندرویدی داشته باشد می‌توان به مواردی از قبیل تعمیر سفید شدن صفحه ی مانیتور تویوتا، روشن نشدن مانیتور، ثابت ماندن روی لوگو، قطع صدا و تصویر، کار نکردن تاچ مانیتور و … اشاره کرد.در ادامه به توضیح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

علت خرابی مانیتور فابریک تویوتا رافور RAV4

در زیز به مشکلاتی که ممکن است افراد را ناچار به انجام تعمیرات مانیتور RAV4 کند اشاره خواهیم کرد:

آسیب فیزیکی به مانیتور تویوتا راوفور Rav4 فابریک

مانیتورهای ماشین دارای نمایگشری لمسی هستند که این صفحه بسیار حساس است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث تعمیر ضبط و مانیتور تویوتا راوفور می‌گردد، ترک خوردگی و آسیب به نمایشگر مانیتور است. در صورت برخورد هرگونه ضربه و اشیا تیز به صفحه ضبط مانیتور تویوتا RAV4 تاچ مولتی مدیا از کار میافتد و شما نیاز به مراجعه برای تعمیرات مانیتور اندروید تویوتا RAV4 خواهید داشت. گاهی مواقع حتی خراش‌های کوچک یا آب و مایعات نیز می‌توانند موجب خرابی مانیتور شوند.

مشکل سیم کشی مانیتور

مانیتور بوسیله سیم به خودرو اتصال میابد و این سیم‌ها به سبب ظرافت ممکن است آسیب ببینند و یا شل شوند. درصورتی که سیم کشی مانیتور آسیب ببیند ممکن است صفحه نمایش خودرو کار نکند. چراکه برق به درستی به مولتی مدیا نمی‌رسد و نیاز به تعمیر مانیتور rav4 دارد.

مشکلات نرم افزاری

درصورتی که هیچگونه مشکلات سخت افزاری مشاهده نشد و باز هم مالتی مدیای خودروی شما مشکل داشته باشد، باید برای تعمیرات ضبط مانیتور تویوتا RAV4 به خطاهای نرم افزاری توجه شود. اگر به تازگی مانیتور را بروزرسانی کرده‌اید و یا نرم افزار جدید نصب کرده‌اید، ممکن است مانیتور با نرم افزار جدید مشکل داشته و نیاز به تعمیر مانیتور ویندوز RAV4 یا تعمیر مانیتور اندروید تویوتا RAV4 داشته باشد.

مشکلات رایج تعمیر مانیتور rav4

در زیر به مشکلاتی رایجی که نیازمند تعمیرات مانیتور RAV4 دارد اشاره می‌کنیم:

 • ثابت ماندن روی لوگو مولتی مدیا راو فور
 • تعمیر سفید شدن صفحه ی مانیتور تویوتا
 • از کار افتادن تاچ مانیتور فابریک RAV4
 • قطع صدا و یا خرابی در صدای خروجی
 • خاموش شدن ناگهانی مانیتور
 • داغ شدن بیش از حد دستگاه و ریست شدن مانیتور
 • از کار افتادن بلوتوث
 • کار نکردن فلش و خرابی usb
 • عدم کارکرد دوربین دنده عقب RAV4

علت تعمیرات مانیتور ویندوز RAV4

درصورت بروز هرگونه از مشکلاتی که به آن‌ها اشاره می‌کنیم، باید به تعمیرگاه جهت تعمیرات مانیتور ویندوز تویوتا RAV4 مراجعه نمود:

 • ایجاد نویز و خش در مولتی مدیا راوفور: این مشکل می‌تواند موجب خرابی باندها و اسپیکرها شود. درصورت مشاهده هرکدام از ایرادات صوتی امکان رفع مشکل با تعمیر ضبط و مانیتور تویوتا راوفور وجود دارد.
 • بالا نیامدن و روی لوگو ماندن مانیتور: این مشکل می‌تواند مربوط به پروگرم یا CPU دستگاه باشد. تمامی ایراداتی که باعث بالانیامدن مانیتور راوفور می‌شود، قابل رفع هستند.
 • کار نکردن تاچ مولتی مدیا RAV4: این مشکل مستقیما به تاچ مانیتور یا به صورت غیرمستقیم به درایو تاچ، ماژول ضبط راوفور و CPU مربوط است. این عیوب نیز در صورت مراجعه برای تعمیرات مانیتور ویندوز تویوتا RAV4 قابل رفع می‌باشند.
 • از کار افتادن فلش USB راوفور: این مشکل به مسیر پورت یو اس بی، درگاه USB و یا CPU دستگاه مرتبط است.
 • کار نکردن دوربین دنده عقب مانیتور RAV4: این ایراد ممکن است مربوط به دوربین دنده عقب، مانیتور و یا سیم کشی باشد.
 • عدم نمایش تصویر روی مانیتور تویوتا راوفور: بالا نیامدن تصویر در مانیتور فابریک تویوتا رافور RAV4 می‌تواند به صفحه نمایش، CPU و یا قسمت آشکارساز تصویر باشد. تمامی مشکلات بالا با مراجعه به متخصصان ما در فروشگاه پارس آپشن و انجام تعمیرات مانیتور ویندوز RAV4 قابل برطرف شدن هستند.

مراحل تعمیر مانیتور اندروید تویوتا RAV4

در زیر به مراحل تعمیر مانیتور اندروید RAV4 اشاره می‌کنیم:

بررسی مشکل

در گام اول تعمیر مانیتور rav4 باید به بررسی علت خرابی مولتی مدیا پرداخت. در این مرحله شما از نزدیک صفحه نمایش مانیتور خودرویتان را بررسی می‌کنید. و مشاهده می‌کنید که آیا در نمایشگر خطوطی وجود دارد یا نه. از طرفی رنگ‌های نمایشگر را نیز مورد بررسی قرار می‌دهید. در صورت مشاهده ایین قبیل مشکلات متوجه خواهید شد که ایراد از خود نمایشگر است که باید اقدام به تعمیر مانیتور rav4 و در صورت نیاز تعویض آن نمایید.

تعویض قطعات خراب و معیوب

در مرحله بعد پس از مشخص شدن علت خرابی نمایشگر، باید اقدام به تعمیر قطعات معیوب و حتی کل LCD آن نمایید. برای این مورد شما نیاز به مراجعه به تعمیرگاه و سپردن این امر به تکنیسن‌های باتجربه دارید.

رفع خطاهای نرم افزاری

در برخی موارد ممکن است مشکل ایجاد شده به خاطر نرم افزار مانیتور اندروید باشد. در این صورت باید مانیتور اندروید rav4 را ریست کنید تا مشکلات نرم افزاری آن برطرف شود.

تمیز کردن نمایشگر مانیتور ماشین

برخی مواقع ممکن است کیفیت پایین تصویر نمایشگر به سبب وجود گردو غبار و کثیفی روی صفحه نمایش باشد. در این مواقع باید با پارچه‌ای نرم اقدام به تمیز کردن نمایشگر مولتی مدیا خود نمایید.

استفاده از محافظ نمایشگر

به‌منظور جلوگیری از آسیب و وارد شدن ضربه به صفحه نمایش خودرو بهتر است از محافظ صفحه استفاده کنید. با استفاده از این محافظ شما از صدمات احتمالی به مانیتور و هزینه‌های سنگین تعیمر و تعویض آن جلوگیری می‌کنید.

تعمیر سفید شدن صفحه ی مانیتور تویوتا به چه علت است؟

در این مواقع باید ابتدا بررسی کنید که با روشن کردن سوییچ برق مانیتور برق می‌گیرد یا نه. درصورتی که مانیتور روشن نشد، مشکل از فیوز است. اگر روشن شد و صفحه سفید بود، ممکن است صفحه نمایشگر ایراد داشته باشد. که در این صورت باید به بررسی مشکلات نرم افزاری، سخت افزاری، آسیب دیدگی پیکسل‌ها، کابل اتصال و … پرداخت.

آیا خودمان می توانیم تعمیر مانیتور فابریک rav4 را انجام دهیم؟

توصیه می شود به هیچ عنوان خودتان اقدام به انجام تعمیرات مانیتور RAV4 نکنید. زیرا ممکن است مشکلات مربوط به نرم افزار مانیتور باشد و شما با تشخیص اشتباه موجب خرابی سخت افزار آن شوید و هزینه تعمیرات مانیتور ویندوز تویوتا RAV4 را چند برابر کنید.

هزینه تعمیرات مانیتور اندروید تویوتا RAV4 چقدر است؟

هزینه تعمیرات مانیتور تویوتا RAV4 بستگی به مشکل ایجاد شده و قطعات تعویضی و معیوبی دارد. برای نمونه اگر LCD مانیتور مشکل پیدا کند، تعویض این قطعه هزینه‌‌بر تر از موارد دیگر خواهد بود. همچنین دستمزد تعمیرکاران در مراکز مختلف متفاوت است.