بلاگ

تعمیر مانیتور سمند

تعمیر مانیتور سمند

تعمیر مانیتور سمندیکی از خدمات ما در فروشگاه پارس آپشن است که توسط مجرب‌ترین تکنسین‌ها به صورت حرفه‌ای انجام می‌گیرد. مانیتور اندروید سمند یکی از بخش‌های مهم خودرو است که امکانات مختلفی را برای سرنشینان و راننده خودرو فراهم می‌کند. اما ممکن است پس از مدتی خودرو شما دچار مشکلات مانیتور اندروید شود که باید به دنبال علت داغ شدن مانیتور ماشین، علت کار نکردن تاچ مانیتور ماشین و اینکه چرا مانیتور ماشین هنگ میکنه باشید.

در این مواقع باید اقدام به ریست فکتوری مانیتور اندروید ماشین، تعمیر تاچ مانیتور خودرو، دانلود فایل آپدیت مانیتور اندروید و به طور کلی تعمیرات مانیتور سمند نمایید.

آنچه اهمیت دارد شناسایی مشکلات مانیتور اندروید و ویندوز سمند و تعمیر مانیتور سمند توسط متخصصانی مجرب است. در ادامه این مطلب از وب سایت فروشگاه پارس آپشن به دلایلی که ناچار به اقدام برای تعمیر مانیتور اندروید سمند یا تعمیر مانیتور ویندوز سمند هستید اشاره خواهیم کرد.

مهم ترین مشکلات مانیتور اندروید و ویندوز سمند

در صورت مشاهده هرگونه از مشکلاتی برای خودرو سمند ایران خودرو که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد فرد می‌بایست اقدام به تعمیرات مانیتور سمند نماید. از جمله مهم ترین مشکلاتی که افراد را ناچار به مراجعه برای تعمیر مانیتور سمند می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • علت کار نکردن تاچ مانیتور ماشین
 • هنگ کردن مانیتور اندروید سمند
 • کار نکردن فلش و USB در ضبط مانیتور
 • کار نکردن دوربین دنده عقب سمند
 • علت داغ شدن مانیتور ماشین
 • خاموش شدن ناگهانی مولتی مدیا سمند
 • سفید شدن صفحه نمایشگر مانیتور
 • روی لوگو ماندن مانیتور
 • و….

مراحل تعمیرات مانیتور سمند

در صورت مشاهده هرگونه خرابی و مشکل در مولتی مدیا سمند، افراد باید سریعا برای عدم ایجاد هزینه‌های بیشتر اقدام به تعمیر مانیتور سمند نمایند. بدین منظور مراحل تعمیر مانیتور اندروید سمند در زیر گفته شده است:

بررسی مشکل

اولین گام برای تعمیر مانیتور سمند، بررسی مشکل پیش آمده است. درواقع در مرحله اول باید علت خرابی مانیتور سمند را برای نحوه تعمیر مانیتور ویندوز سمند بررسی نمود. بدین منظور ابتدا صفحه نمایشگر مانیتور را برای یافتن علت کار نکردن تاچ مانیتور ماشین یا علت داغ شدن مانیتور ماشین از نزدیک مشاهده و بررسی کنید.

در صورت وجود خطوطی روی صفحه نمایشگر متوجه می‌شوید که مشکل از خود نمایشگر است.

تعویض قعطات معیوب و خراب

در مرحله بعدی پس از مشخص شدن علت کار نکردن تاچ مانیتور ماشین و مشکلات مانیتور اندروید و ویندوز سمند، باید اقدام به تعویض قعطات خراب نمود. برای تعویض قطعات معیوب و در صورت نیاز کل ال سی دی نمایشگر و تعمیرات مانیتور سمند باید به تعمیرگاه و فروشگاه‌های مجاز مراجعه کرد.

از بین بردن خطاهای نرم افزاری

در این مواقع ممکن است مشکلات پیش آمده ناشی از نرم افزار مانیتور اندروید شما باشد. در این صورت برای تعمیر مانیتور اندروید سمند باید اقدام به ریست فکتوری مانیتور اندروید ماشین نمود. با ریست فکتوری مانیتور اندروید ماشین و بازنشانی به تنظیمات کارخانه مشکلات نرم افزاری برطرف خواهد شد.

پاکسازی نمایشگر مانیتور خودرو

گاهی تعمیر مانیتور ماشین تنها نیاز به پاکسازی صفحه نمایشگر دارد. ممکن است علت کار نکردن تاچ مانیتور ماشین و کیفیت پایین صفحه نمایشگر شما ناشی از گرد و غبار روی صفحه مولتی مدیا باشد. در این صورت برای تعمیر مانیتور سمند لازم است با پارچه لطیف و نرمی صفحه نمایش را پاک کنید.

استفاده از محافظ نمایشگر

شما می‌توانید برای جلوگیری از وارد شدن آسیب و ضربه و کاهش هزینه تعمیرات مانیتور سمند، از محافط صفحه استفاده کنید. استفاده از محافط موجب جلوگیری از صدمات احتمالی به صفحه نمایش شده و از مانیتور شما محافظت می‌کند.

چرا مانیتور ماشین هنگ میکنه؟

هنگ کردن مانیتور سمند به دلایل مختلفی می‌تواند رخ دهد. در زیر به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد:

 1. مشکلات نرم افزاری: در برخی مواقع سیستم عامل خودرو که اجراکننده برنامه‌هاست ممکن است به علت برنامه‌های نامناسب و خطاها و تداخل‌های نرم افزاری دچار مشکل شود. در این مواقع برای برطرف کردن خطاهای نرم افزاری باید اقدام به تعمیر مانیتور سمند نمود.
 2. مشکل سخت افزاری: درصورتی که مشکلات سخت افزاری همانند حافظه RAM، پردازنده و حافظه داخلی برای مانیتور رخ دهد، موجب هنگ کردن مانیتور خواهد شد.
 3. نقص در بروزرسانی نرم افزار: برخی مواقع هنگ کردن مانیتور به علت نصب نامناسب یا بروزرسانی نرم افزار مولتی مدیا می‌باشد.
 4. مشکل در تغذیه برق: اتصال‌های برق نادرست، مشکل در سیستم برق خودرو و خرابی باطری می‌توان از دلایل هنگ کردن مانیتور سمند باشد که نیاز به تعمیر مانیتور سمند توسط متخصصان ماهر خواهد داشت.
 5. مشکلات حرارتی: مانیتور در دماهای خیلی بالا و پایین ممکن است هنگ کند و نیاز به تعمیر مانیتور سمند احساس شود.
 6. دانلود فایل آپدیت مانیتور اندروید: برخی از مدل‌های مانیتور نسخه‌های قدیمی نرم افزار را دارند و ممکن است با مشکلات جدید و سخت افزارهای مدرن تطابق نداشته باشد.

علت داغ شدن مانیتور ماشین چیست؟

یکی از دلایل و علت داغ شدن مانیتور ماشین می‌تواند ناشی از عدم نصب صحیح سیستم مانیتور باشد. از طرفی ترکیب سیم‌های بلندگو به جای اتصال دو سیم به یکدیگر، سیم کشی اشتباه و نقص عملکرد قطعات داخلی نیز می‌تواند سبب داغ شدن مانیتور شود و نیاز به تعمیر مانیتور ویندوز سمند خواهد داشت.

علت کار نکردن تاچ مانیتور ماشین چیست؟

واکس داشبوردی روی صفحه تاچ، شستشوی صفحه تاچ مانیتور با مواد شوینده قوی، برخورد ضربه و آسیب به تاچ، نداشتن آفتابگیر شیشه و … باعث کار نکردن تاچ مانیتور شود. در صورت عدم مراجعه برای تعمیر مانیتور اندروید سمند و تعمیرات مانیتور سمند ممکن است ناچار به تعویض آن گردید.

آیا خودمان می توانیم تعمیرات مانیتور سمند را انجام دهیم؟

ممکن است در برخی موارد شما دانش کافی برای تعمیر مانیتور سمند را داشته و بتوانید مشکلات آن را برطرف نمایید. اما در صورت بروز مشکلات جدی و عدم مراجعه شما برای تعمیر مانیتور اندروید سمند، ممکن است ناچار به پرداخت هزینه‌های بیشتری شوید. از این رو بهتر است تعمیرات مانیتور سمند را به افراد متخصص بسپارید.