بلاگ

مکان یاب خودرو یا GPS چیست؟

مکان یاب خودرو یا GPS

مکان یاب خودرو یا GPS یکی از جدیدترین آپشن‌های خودروهای امروزی می‌باشد و مورد استقبال مردم سراسر جهان می‌باشد. با نصب یک مکان یاب روی خودرو دغدغه‌های کمتری برای یافتن خودرو خود خواهید داشت و می‌توانید استفاده‌های بی نظیری از این آپشن داشته باشید. در صورت تعبیه این آپشن روی خودرو این امکان برای صاحبان خودرو فراهم می‌شود که از راه دور بتوانند از موقعیت خودرو اطلاع داشته باشند و حتی درصورت به سرقت رفتن از طریق تلفن همراه، ماشین خود را ردیابی کرده و متوقف نمایند. با تیونینگ خودرو پارس آپشن همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با GPS خودرو کسب نمایید.

مکان یاب خودرو چیست؟

مکان یاب دستگاه نسبتا کوچکی مجهز به تراشه GPS می‌باشد که از طریق ماهواره‌های GPS و GPRS اطلاعات و مشخصات دقیق خودرو در حافظه خود ذخیره کرده و در اختیار کاربر قرار می‌دهد. هر مکانی که خودرو شما حرکت کند و تردد داشته باشد به سادگی مسیر پیموده شده درون سایت پیام جی پی اس ثبت می‌شود.

کاربرد ردیاب GPS خودرو

نصب مکان یاب خودرو کاربردهای زیادی دارد و در بسیاری از موارد موجب صرفه جویی در زمان می‌شود. در ادامه مهم‌ترین کاربردهای وجود GPS روی خودرو شرح داده شده است:

ردیابی مسیرهای ناشناس

یکی از کاربردی‌ترین و معروف‌ترین قابلیت GPS ردیابی ماهواره‌ای است که توسط نقشه گرافیکی روی نمایشگر مانیتور اندروید خودرو مسیر مورد نظر را نمایش داده و موجب می‌شود کاربر به سادگی بتواند مسیر مورد نظر خود را بیابد. حتما برای شما هم پیش آمده که در شهری غیر از شهر محل زندگی خود برای پیدا کردن آدرس شخصی موردنظرتان ساعتها در شهر سرگردان بوده‌اید. اما با داشتن مکان یاب خودرو دیگر نگرانی بابت این مورد نخواهید داشت و در کمترین زمان آدرس موردنظرتان را خواهید یافت.

یافتن اتومبیل پارک شده با نصب مکان یاب خودرو

کاربرد دیگر این قطعه زمانی است که خودرو خود را در مکانی پارک کرده و قادر به یافتن اتومبیل خود نمی‌باشد. در چنین مواقعی با نصب  GPS روی خودرو در کمتر از چند ثانیه می‌توانید خودرو خود را بیابید.

زیر نظر داشتن رانندگان شرکت

در گذشته اگر راننده‌ای بار، محموله یا مسافری را برای شرکت یا کارخانه‌ای حمل ونقل می‌کرد به دلیل عدم وجود جی پی اس می‌توانست در طول مسیر مبدا تا مقصد بدون اینکه کارفرما متوجه شود، زمان خود را تلف کرده و به کارهای شخصی خود بپردازد. اما در حال حاضر کارفرما با نصب مکان یاب خودرو می‌تواند از راه دور موقعیت خودرو را کنترل کرده و مانع اتلاف زمان توسط راننده بشود.

جلوگیری از سرقت خودرو

از دیگر مزایا و کاربردهای نصب GPS روی خودرو این است که دیگر نگرانی بابت سرقت خودرو خود نخواهید داشت. زیرا در کمتر از یک دقیقه می‌توانید ماشین خود را بیابید. همچنین در صورت یکه از جدیدترین ردیاب مسیر استفاده کنید به سادگی با ارسال پیامک می‌توانید خودروتان را متوقف کنید.

انواع GPS قابل نصب روی خودرو

امروزه انواع گوناگون مکان یاب خودرو در بازار به فروش می‌رسد که هریک کاربرد ویژه خود را دارند. برخی از آنها برای مدت محدود کاربرد داشته و قابلیت شنود دارند. به این صورت صدای درون ماشین را در خود ذخیره کرده و به شما منتقل می‌کنند. 5 نمونه از انواع ردیاب عبارتند از:

  • ردیاب آهنربایی
  • مکان یاب دیاگ
  • GPS ضد سرقت
  • ردیاب دزد گیر ماهوارهای
  • مکان یاب خودرو فندکی

ارزان‌ترین ردیاب خودرو

IR59 کوچکترین ردیاب یاب خودرو قابل نصب روی انواع اتومبیل‌ها می‌باشد و در مقایسه با سایر GPSهای موجود در بازار قیمت کمتری دارد. این قطعه به دلیل کوچک بودن و جاگیر نبودن به سادگی می‌تواند در هرجایی از خودرو و به صورت مخفیانه نصب شود. از ویژگی‌های این مکان یاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت بالا
  • ضد ضربه
  • عایق بندی برای جلوگیری از نفوظ آب و رطوبت
  • قابلیت ردیابی در حالت آنلاین و آفلاین